Inspirujące pomysły na tapetę za łóżkiem w sypialni

Sypialnia to miejsce, gdzie pragniemy znaleźć relaks, harmonię i spokój. Jednakże, to nie oznacza, że musi być nudna i pozbawiona wyrazu. Często zdecydowanie się na wyróżnienie ściany za łóżkiem, ponieważ to właśnie tam znajduje się centrum uwagi. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na tej ścianie tapety. Ale dlaczego? Przekonajmy się sami!


Minimalizm a dekoracje

Od pewnego czasu minimalizm jest wysoce ceniony we wnętrzach. Nawet jeśli nie przyjmujemy go w skrajnej formie, czas kiedy obfitowaliśmy w bibeloty, pamiątki i dekoracje w każdym kącie już przeminął. Teraz poszukujemy prostoty, harmonii i porządku we wnętrzach. Jednakże, to nie oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z dekoracji. Tapeta w sypialni jest doskonałym sposobem na urozmaicenie wnętrza i nadanie mu przytulnego charakteru, jednocześnie pełniąc rolę dekoracyjną. W nowoczesnej sypialni o neutralnej kolorystyce doskonale sprawdzą się elementy geometryczne. Aby dodać elegancji, możemy zdecydować się na delikatne pasy w odcieniach beżu lub subtelne kwiatowe wzory. Jeśli pragniemy wprowadzić odrobinę uspokajającej zieleni, możemy wybrać motyw urban jungle. Jeśli lubimy, gdy wnętrza przenoszą nas w różne miejsca, warto rozważyć fototapetę.


Zasady wyboru tapety

  1. Jasne, pastelowe kolory są wskazane. Biel, szarości i delikatne beże optycznie powiększą przestrzeń.
  2. Wybierajmy podłużne wzory, które sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się wyższe. Jest to szczególnie istotne, jeśli nasza sypialnia znajduje się na poddaszu, gdzie zazwyczaj panuje niższa przestrzeń.
  3. Nie bójmy się gęstych, drobnych wzorów. Jeśli mamy wrażenie, że na ścianie "dzieje się wiele", wyda się ona większa.
  4. Pejzaże i fototapety z efektem trójwymiarowym stanowią doskonałe tło dla łóżka. Warto zatem wykorzystać jasne i przestronne widoki, które ukazują szeroką przestrzeń.


Pamiętajmy, że możliwości kombinacji są nieograniczone. Możemy udekorować całą ścianę lub tylko jej fragment. Jeśli nasze łóżko posiada wezgłowie, tapeta wspaniale wypełni pozostałą przestrzeń, tworząc niezwykłą kompozycję. W przypadku braku wezgłowia, tapeta może pełnić jego rolę. Jednak warto pamiętać o jednej ważnej zasadzie - zachowanie symetrii, gdy decydujemy się na dekorację jedynie fragmentu ściany.Doskonała aranżacja w pokoju dziecka

Tapeta za łóżkiem dziecka posiada wiele zalet. Przede wszystkim chroni ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Możemy dostosować jej wzór do wystroju pokoju oraz zainteresowań naszej pociechy. Wybierając tapetę, warto zadbać o to, aby była wykonana z wysokiej jakości materiału. Najczęściej wybierane są tapety z motywem lasu, które ożywiają pomieszczenie i pobudzają ciekawość dziecka. Warto również zwrócić uwagę na motywy nieba lub kosmosu, aby rozbudzić wyobraźnię naszego malucha. Jeśli preferujemy klasykę, zawsze sprawdzonym wyborem będą delikatne kolory, które doskonale wpasują się w dziecięcy klimat.